muzeum ewolucji

15 września 2021 roku, klasa 3E wraz z prof. Mariolą Półgrabią i prof. Małgorzatą Orzechowską odwiedziła „Muzeum Ewolucji w PKiN” w Warszawie.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy uczniów na temat  procesu ewolucji na Ziemi. W muzeum klasa biologiczno-chemiczna miała okazję zobaczyć na własne oczy namacalne dowody istnienia pradawnych organizmów żywych: rozmaitych gatunków amonitów, dinozaurów, tiktaalików, ryb pancernych i im podobnych. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na spotkanie z „prababką Lucy”- najsłynniejszą przedstawicielką gatunku Australopithecus afarensis, która zamieszkiwała Ziemię ok  3,2 mln lat temu.

Podczas zwiedzania uczniowie zostali podzieleni na zespoły, które na podstawie obserwacji eksponatów muzealnych zgłębiały tajniki metamorfozy poszczególnych gromad. Następnie każda osoba z zespołu przekazywała  nowo zdobytą wiedzę pozostałym kolegom z klasy. Wysiłek zespołów został wysoko oceniony przez  prof. Półgrabię, co bardzo ucieszyło uczniów.

241799025_283807256626534_4213509865992223967_n.jpg

Wyjazd ten zostanie zapamiętany jako fantastyczna inicjatywa i niezapomniana przygoda, dla której warto poznawać biologię.

muzeum ewolucji