28 września uczniowie klasy 3T wzięli udział w spotkaniu online typu ,,Mystery Skype”. Na lekcji języka angielskiego moja grupa połączyła się z inną klasą, o której wiedzieliśmy tylko tyle, że nie jest z Polski. Na samym początku spotkania mieliśmy za zadanie zadawać tak długo pytania, aż ustalimy narodowość ‘’drugiej strony”. Kiedy już to odgadliśmy, mieliśmy sesję pytań i odpowiedzi na temat m.in. obyczajów i kultury w Polsce i Belgii, naszych zainteresowaniach, czy też sposobach radzenia sobie z ogólnoświatową sytuacją epidemiologiczną. Co więcej, zaprezentowaliśmy kolegom z Belgii nasze dresowe stroje i wyjaśniliśmy ideę „Dnia Dresa”. Bez wątpienia taka forma lekcji jest niezwykle ciekawa. Uczniowie oprócz zaangażowania się w prawdziwą konwersację, mogą poznać nowe osoby oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek w lekkiej i zabawnej formie.

Marta Głuchowska, kl. 3T