Miło nam poinformować, że 9 marca przeprowadziliśmy szkolny festiwal „Na skrzyżowaniu dróg – to stamtąd jesteśmy”, który z racji na naszych zagranicznych uczestników miał też tytuł angielski „At the Crosswords, That’a Where We All Belong”. Głównym tematem festiwalu była wielokulturowość – z Muzeum POLIN wysłuchaliśmy wykładu pt. „Polska wielu narodów. Polacy i mniejszości narodowe w dwudziestoleciu międzywojennym”, a z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie lekcji pt. „Dziedzictwo Ukrainy”. Pani profesor Gwen Meskens z Belgii, odwiedzająca nas w ramach projektu Erasmus+, zaprezentowała nam w szkole dwa spotkania poświęcone kulturze i historii Belgii. My w zamian przedstawiliśmy prezentację na temat kultury polskiej z małym quizem dla pani profesor, przygotowanym przez uczennice kl. 3W.

Cieszymy się niezwykle, że w ramach festiwalu udało się nam także zorganizować spotkanie online z uczniami z LPO Jean-Victor Poncelet w Saint-Avold, których znamy z projektu eTwinning „Future in Our Hands”. Razem omówiliśmy temat migracji, a także bieżące problemy uchodźców w związku z wojną w Ukrainie. Pani profesor Gwen Meskens była pod wrażeniem dyskusji, którą z naszej strony prowadzili uczniowie z kl. 2B.
Szkolny Klub UNESCO