logo7 IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

2banerek

Święto Komisji Edukacji Narodowej 3

Święto Komisji Edukacji Narodowej to dzień szczególny w naszej szkole. W tym dniu uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego uroczyście ślubują: "osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, w postępowaniu kierować się zasadami uczciwości i praworządności, dbać o godność osobistą ucznia, oraz dobre imię naszej szkoły." I formalnie dołączają do społeczności Mickiewicza. 

Wycieczka 3S i 4Z do Włoch 6

"Cały pierwszy dzień spędziliśmy w podróży. Na drugi dzień przypłynęliśmy na Wenecję. Pogoda była szaro bura, ale mi osobiście się podobała. Na początku był czas wolny, podczas którego chodziliśmy wąskimi uliczkami, mościkami i szukaliśmy kawiarni. Natrafiliśmy też na superancką industrialną małą fabrykę szkła, z którego słynie miasteczko Murano. Potem z przewodnikiem zwiedzaliśmy m.in. plac św. Marka, wieżę zegarową i pięknie udekorowaną Bazylikę św. Marka. 

Wycieczka 4B do Berlina i Poczdamu 2

W dniach 06 -10.10.2025 klasa 4B była na wycieczce w Berlinie pod opieką wychowawcy p. prof. Norberta Świderskiego-Eckert oraz dwóch nauczycielek p. prof. Izabeli Ruszer i p. prof. Sławomiry Dyrdy.
Była to już ostatnia kilkudniowa wycieczka klasy w murach IV LO, dlatego zostało z niej mnóstwo wspomnień i przeżyć. Pierwszy dzień był wyzwaniem bo wyjazd był o 03:45, ale wszyscy stawili się punktualnie.

Frankenstein 1

3 października klasa 4S wraz z prof. Grodzicką i prof. Richterem miała okazję obejrzeć wyjątkowe, anglojęzyczne przedstawienie „Frankenstein” w wykonaniu TNT Theatre Britain. Sztuka inspirowana powieścią Mary Shelley porusza aktualne tematy związane z postępem nauki, etyką i granicami ludzkiej odpowiedzialności. Była to nie tylko fascynująca lekcja literatury, ale też refleksja nad współczesnym światem – i świetna okazja do kontaktu z językiem angielskim.

sprzatanieswiata 1

W dniu 19.09.2025 klasa 1L wraz z prof. Radwańską i prof. Rosikiem wzięła udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Wybraliśmy się nad Wisłę. Spacerując wzdłuż jej biegu zebraliśmy śmieci i sprzątaliśmy teren. Cieszymy się, że chociaż w tak niewielkim stopniu przyczyniliśmy się do czystszego środowiska.
kl 1L

Emow 1

26 września spędziliśmy wspaniałych kilka godzin w malowniczym miejscu nad rzeką Świder w "Przystani Emów". Mieliśmy okazję zdobyć cenne informacje jak przetrwać w lesie. Gotowaliśmy na ognisku zupy, które wszystkim bardzo smakowaly. Budowaliśmy szałasy w lesie, które reprezentowały różne style: od minimalistycznego, przez luksusowy z zamykanym szlabanem do nowoczesnego w stylu ,,cabrio".

  unesco asp member asso schools network pol B32        Uzyskaliśmy dyplom Fundacji "Azylu Pod Psim Aniołem"   Erasmus Logo      OSUP Logo

 

Back to top