Święto Komisji Edukacji Narodowej

Święto Komisji Edukacji Narodowej to dzień szczególny w naszej szkole. W tym dniu uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego uroczyście ślubują: "osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, w postępowaniu kierować się zasadami uczciwości i praworządności, dbać o godność osobistą ucznia, oraz dobre imię naszej szkoły." I formalnie dołączają do społeczności Mickiewicza.
Wycieczka 3S i 4Z do Włoch

"Cały pierwszy dzień spędziliśmy w podróży. Na drugi dzień przypłynęliśmy na Wenecję. Pogoda była szaro bura, ale mi osobiście się podobała. Na początku był czas wolny, podczas którego chodziliśmy wąskimi uliczkami, mościkami i szukaliśmy kawiarni. Natrafiliśmy też na superancką industrialną małą fabrykę szkła, z którego słynie miasteczko Murano. Potem z przewodnikiem zwiedzaliśmy m.in. plac św. Marka, wieżę zegarową i pięknie udekorowaną Bazylikę św. Marka.
Wycieczka 4B do Berlina i Poczdamu

W dniach 06 -10.10.2025 klasa 4B była na wycieczce w Berlinie pod opieką wychowawcy p. prof. Norberta Świderskiego-Eckert oraz dwóch nauczycielek p. prof. Izabeli Ruszer i p. prof. Sławomiry Dyrdy.
Była to już ostatnia kilkudniowa wycieczka klasy w murach IV LO, dlatego zostało z niej mnóstwo wspomnień i przeżyć. Pierwszy dzień był wyzwaniem bo wyjazd był o 03:45, ale wszyscy stawili się punktualnie.
„Frankenstein” w wykonaniu TNT Theatre Britain

3 października klasa 4S wraz z prof. Grodzicką i prof. Richterem miała okazję obejrzeć wyjątkowe, anglojęzyczne przedstawienie „Frankenstein” w wykonaniu TNT Theatre Britain. Sztuka inspirowana powieścią Mary Shelley porusza aktualne tematy związane z postępem nauki, etyką i granicami ludzkiej odpowiedzialności. Była to nie tylko fascynująca lekcja literatury, ale też refleksja nad współczesnym światem – i świetna okazja do kontaktu z językiem angielskim.
Sprzątamy Świat!

Wspaniała wycieczka i niezapomniane wrażenia

Strona 8 z 44






