15 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Tolerancji. Organizatorami wydarzenia byli uczniowie klas 1 i 2 pod kierunkiem nauczycieli języków obcych.

Młodzież przygotowała wiele plakatów i wystaw przybliżających historię i kulturę różnych krajów – przede wszystkim Rosji, Francji, Niemiec i Anglii. Uczniowie przebrali się za znane postaci historyczne – na szkolnym korytarzu można było spotkać między innymi cara Mikołaja i Stalina. Mieliśmy okazję skosztować narodowych potraw – pierożków, barszczyku, croissantów i francuskich serów, a także napić się herbaty z samowara i kwasu chlebowego. Na ambitnych czekały liczne konkursy, dotyczące znanych osób i wydarzeń historycznych – oczywiście z nagrodami w postaci cukierków lub ciastek z niespodzianką. W różnych zakątkach szkoły rozbrzmiewała też muzyka: od współczesnych rosyjskich hitów w holu głównym, po spokojną i nastrojową muzykę francuską w pawilonie B. W salach można było obejrzeć przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne, np. o Szekspirze. Wzrok przykuwała wielokulturowość Londynu z jej barwnymi strojami. Był także Hyde Park, gdzie każdy mógł zaprezentować swoje zdanie na różne tematy, oczywiście w języku angielskim!

Było to niewątpliwie ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły, gdyż dzięki poznawaniu kultur innych narodów stajemy się bardziej tolerancyjni.