W czwartek, 24 maja kolejna grupa uczniów szkoły zasiliła grono absolwentów „Mickiewicza”. Żegnali swoje liceum z łezką w oku, że oto coś się bezpowrotnie kończy, ale też z dumą, że opuszczają mury liceum z wieloletnią tradycją i stają w jednym szeregu z jego sławnymi absolwentami. Teraz przed nimi matura i wybór dalszej życiowej drogi, na której życzymy wszystkim wielu sukcesów. Uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły, zgodnie z tradycją, połączona była z innym ważnym i doniosłym wydarzeniem. Absolwenci „Mickiewicza” sprzed pięćdziesięciu i sześćdziesięciu lat, wyjątkowo licznie przybyli w tym roku w mury swej dawnej szkoły, zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Mieli też okazję do koleżeńskiego spotkania i powspominania dawnych czasów. Na zakończenie uczniowie klasy III A zaprezentowali krótkie przedstawienie, a zespół muzyczny zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu.  zobacz zdjęcia

Już drugi raz w historii naszej szkoły odbył się konkurs na Babeczkę Mickiewiczankę. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych. Jury miało niezwykle trudne zadanie, gdyż wszystkie wypieki były przepyszne. Po wnikliwej degustacji i przemyśleniach zdecydowano, że:
I miejsce zajęły babeczki klasy I H! Gratulujemy!
II miejsce ex aequo - babeczki klasy I F oraz część babeczek klasy I E (czarne z białym wierzchem)
III miejsce - babeczki klasy I D (specjalna pochwała za chorągiewki!!!)
IV miejsce - część babeczek klasy I E (z koralikami)

16 kwietnia 2014 r. klasa II F miała okazję kibicować kolegom, którzy dzielnie walczyli w finale Konkusu Wiedzy o Pradze Południe w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. J. Piłsudskiego przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie. Reprezentacja naszej szkoły t.j. Olga Galińska, Mateusz Walczyk oraz Aleksandra Epa pokazała się z bardzo dobrej strony na tle pozostałych uczestników biorących udział w konkursie. Walka była wyrównana, momentami niezwykle zacięta, gdyż przeciwnicy już na samym początku chcieli zyskać przewagę nad konkurencją. Pytania były szczegółowe, często wymagały nie lada wiedzy i ogólnego rozeznania, ale uczestnicy dzielnie radzili sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Publiczność zebrana na widowni głośno dopingowała swoich faworytów licznymi oklaskami oraz okrzykami, oferując im psychiczne wsparcie. Konkurs zakończył sie dla naszej szkoly pomyślnie, ponieważ nasza reprezentacja zajęła III miejsce, depcząc po piętach zwycięzcom z L.O. im. Powstańców Warszawy. Różnica punktowa byla minimalna - jedyne czego nam zabrakło, to odrobina szczęścia. Gratulujemy naszym reprezentantom sukcesu oraz podziwiamy ich orgomne zaangażowanie w pogłębienie wiadomosci na temat dzielnicy, w ktorej mieszkają. (Marta Gomoła, klasa II F)  zobacz zdjęcia

W dniu 28 kwietnia uczniowie klasy I B mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na temat filmu dokumentalnego. Spotkanie prowadził reżyser Krzysztof Prymek. W zajmujący sposob opowiadał o historii kina dokumentalnego w Polsce. Mieliśmy możliwość obejrzenia dokumentu Kazimierza Karabasza p.t. "Ludzie drogi". Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji na temat filmu. Nastepne spotkanie, na które już z niecierpliwością czekamy, odbedzie się 19 maja.

W środę, 23 kwietnia z okazji zbliżającej się 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego odbyło się w naszej szkole spotkanie z Powstańcami, którzy są absolwentami naszego liceum. Zaproszeni goście: pan Jerzy Kłoczowski, pan Krystyn Plewko i pan Tadeusz Roman opowiedzieli młodzieży o swoich wojennych przeżyciach i o życiu w okupowanej Warszawie. Zaprezentowane zostały również sylwetki innych Mickiewiczaków, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim i polegli za wolność naszej Ojczyzny, a uczniowie Mickiewicza wystąpili z krótkim programem artystycznym. W spotkaniu wzięły także udział reprezentacje młodzieży z Liceum im. Powstańców Warszawy i Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego. zobacz zdjęcia   zobacz prezentację o Powstańcach z "Mickiewicza"