Bohaterem "Narodowego Czytania 2013" w całej Polsce był, urodzony 220 lat temu, wybitny komediopisarz Aleksander Fredro. Finał akcji odbył się 7 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Obok pary prezydenckiej, znanych aktorów, sportowców i muzyków, pojawili się uczniowie naszej szkoły z klas II E, II H i III J.   zobacz zdjęcia 

Happening zainaugurowany został bajką pt. ,,Trzeba by” przeczytaną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego małżonkę. Następnie znane osobistości ze świata mediów, kultury i polityki wcielały się w postaci z utworów Aleksandra Fredry. Uczniowie naszej szkoły, zaproszeni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, wystąpili w roli Turków podczas czytania utworu ,,Pan Jowialski” w reżyserii Haliny Przebindy.
Ubrani w piękne, egzotyczne stroje zajęliśmy na scenie zaszczytne miejsce obok Daniela Olbrychskiego, Agaty Buzek, Piotra Cyrwusa i Urszuli Dudziak. Didaskalia do sztuki czytane były przez właścicielkę najbardziej rozpoznawalnego głosu w Polsce - Krystynę Czubównę. Całość wydarzenia ilustrowała muzyka, specjalnie na tę okazję stworzona i wykonana na żywo przez kompozytorów młodego pokolenia.
Publiczność dopisała, w ciągu całego dnia Ogród Saski odwiedziły setki ludzi, a czytanie twórczości Fredry oraz piknikowe atrakcje trwały do późnych godzin wieczornych.  (Monika Lendzion, klasa II E)