Dnia 1 marca nasza szkoła gościła niezwykłą osobę. Odwiedził nas Pan Bartosz Łoziński - pracownik Forum Kenijsko-Polskiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Klubu Szkoły Humanitarnej „ Jak to ugryźć? – czyli jak rozwiązać problem głodu na świecie.” W prelekcji wzięły udział członkinie Szkoły Humanitarnej z opiekunami p. Renatą Majcher i p. Elżbietą Kowalczyk oraz klasy 2l i 2e. W trakcie dwugodzinnej prezentacji multimedialnej Pan Bartek opowiadał nam o zwyczajach i tradycji Kenijczyków, religii oraz o problemach, z jakimi muszą się mierzyć każdego dnia. Mieliśmy też okazję zobaczyć Kenię z zupełnie innej strony i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Kto by pomyślał, że można jeść robaki i uważać, że to smaczne albo kupować żonę za krowy. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli osobiście zobaczyć to piękne miejsce.   Agnieszka Syrzycka (klasa II L)