wawawa

20160624 090736W piątek 24 czerwca w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego dyrektor szkoły Pani Marzenna Zaworska podsumowała tegoroczny rok szkolny, podziękowała za pracę uczniom i nauczycielom i życzyła wszystkim udanych wakacji. Głos zabrali również przedstawiciel Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Mickiewicza oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Następnie panie dyrektor Marzenna Zaworska oraz wicedyrektor Kamila Załuska uhonorowały dyplomami i nagrodami tych uczniów, którzy w kończącym się roku szkolnym uzyskali najlepsze średnie, wzorową frekwencję i osiągnęli wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach. Szczególną nagrodą w naszej szkole jest tytuł „Sapientissimus” dla najbardziej wszechstronnego i najbardziej aktywnego w zdobywaniu laurów w olimpiadach i konkursach ucznia. W tym roku ten zaszczytny tytuł zdobył Bartosz Rolek z klasy II E. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2015/2016 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa szkolne. Galeria

W tym roku przypadła setna rocznica przyłączenia Saskiej Kępy, Grochowa i Gocławia do Warszawy. Z tej okazji obchodzone już od 11 lat Święto Saskiej Kępy wyjątkowo nie odbyło się na ulicy Francuskiej, a przeniesione zostało do Parku Skaryszewskiego. Na mieszkańców przez dwa ciepłe weekendowe dni, 18 i 19 czerwca, czekało wiele atrakcji, m.in. spektakle teatralne, występy muzyczne, pokazy taneczne, warsztaty plastyczne i animacje plenerowe dla dzieci, a w parkowych alejkach zlokalizowane zostały stoiska, tworzące Kiermasz Artystyczny. Dwudniowe obchody przyłączenia Saskiej Kępy, Grochowa i Gocławia do Warszawy stały się świetną okazją do integracji tych trzech, różniących się charakterem części Pragi-Południe, a także promocji instytucji i szkół znajdujących się na ich terenie.

Nasze Liceum – jak co roku – aktywnie włączyło się w obchody Święta Saskiej Kępy. W niedzielę już od godziny 12.00 w pobliżu muszli koncertowej czekało na odwiedzających stoisko promujące szkołę. A na nim tradycyjne już babeczki „Mickiewiczanki”, publikacje o Liceum oraz płyty CD z nagraniami naszego chóru. Stoisko prezentowało się znakomicie dzięki paniom Marcie Gordon i Iwonie Simonowicz oraz uczniom Mickiewicza. Po południu publiczność zgromadzona na widowni przed muszlą koncertową z zachwytem i owacjami przywitała występy wokalne i taneczne uczniów naszego Liceum: Weroniki Zdzieborskiej (kl. I E), Aleksandra Szumskiego (I D), Patrycji Rusiniak (I H) i Adriana Obrzuda (I H). Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia – Galeria.

20160619 124957

Z dumą informujemy, że w Warszawskim Konkursie Literacko-plastycznym „Jeszcze się Polska o nas upomni” poświęconym losom Żołnierzy Wyklętych w kategorii „praca plastyczna” - Kaja Walewska i Zofia Pożarowska zajęły II miejsce, Aleksandra Nowicka III, a Kinga Kołodziejska wyróżnienie. Wysoko została również oceniona praca literacka Zofii Figury. Gratulujemy!

Wyróżnionych uczniów do konkursu przygotowali panowie: Krzysztof Kotwicki i Tadeusz Bąk.

20160620 110855

Zaproszenie-na-fina-IX-Edycji-Arsenau-Warszawa-1 popr21 czerwca w Muzeum Niepodległości w Warszawie miało miejsce uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu „Arsenał Warszawa”.

Była to już dziesiąta edycja konkursu, któremu patronują pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, Muzum Niepodległości oraz Przewodnicząca Rady Programowej Konkursu, Honorowa Obywatelka Warszawy  Barbara Wachowicz. Celem Programu „ARSENAŁ WARSZAWA” jest budzenie zainteresowania młodzieży szkół licealnych i gimnazjalnych stolicą – jej przeszłością i teraźniejszością.

Z przyjemnością informujemy, że Grand Prix w konkursie „Arsenał Warszawa” zdobyli uczniowie naszej szkoły, podopieczni pana Tadeusza Bąka Żaneta Andrzejczyk, Maria Krasuska, Sandra Wysmułek, Piotr Tarnowski, Adam Goławski i Daniel Ostrowski z klasy II B, którzy przygotowali film „Mickiewiczak na zawsze” przedstawiający wywiady z wychowankami IV Liceum im. Adama. Mickiewicza. Ponadto wśród laureatów znaleźli się także podopieczni pana Krzysztofa Kotwickiego – Zofia Hauke, Adrianna Dyląg, Natalia Krasicka, Lena Olszewska i Aleksander Szwetner (cała piątka z klasy I B). Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu. Zdjęcia