IMG 20151221 132702

W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas w poniedziałek 21 grudnia uczniowie klasy II H. Zorganizowali świąteczny kiermasz francuski, dzięki któremu mogliśmy się dowiedzieć, jak wyglądają bożonarodzeniowe zwyczaje we Francji. Uczniowie przygotowali specjalne konkursy i quizy, w których można się było wykazać znajomością kuchni francuskiej i tradycji świątecznych panujących w kraju wina i szampana - na zwycięzców czekały słodkie nagrody! Mogliśmy wysłuchać i nauczyć się francuskich kolęd, a także skosztować smakołyków przygotowanych przez młodzież. Uczniowie sami wykonali dekoracje stoisk i zorganizowali wszystkie atrakcje tego dnia. Strzałem w dziesiątkę okazało się również malowanie wielkoformatowej kolorowanki. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani profesor Jolanta Szymańska-Wieczorek.

Francuskie święta w Mickiewiczu cieszyły się dużym zainteresowaniem, zresztą zobaczcie sami.