zyczenia22

W „ Mickiewiczu” serce me zostało…….

      Upłynęło 119 lat istnienia „ Mickiewicza” i dlatego w październiku 2017 roku będziemy świętować jubileusz 120 lecia IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza (w latach międzywojennych Gimnazjum im. Adama Mickiewicza).

      Na zjazd absolwentów – w dniu 7 października 2017 roku w siedzibie IV LO (Warszawa, ul. Saska 59) – serdecznie zapraszamy wszystkich, którym czas spędzony w murach szkoły zostawił trwały ślad w pamięci i których serce w „Mickiewiczu” pozostało.

      Kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Strona internetowa: http://mickiewicz.edu.pl/stowarzyszenie/

0

W piątek 23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości  - po wprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrali: pani dyrektor Marzenna Zaworska, pan Jerzy Kalinowski, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków oraz pan Maciej Żołędziowski, członek Rady Rodziców. Następnie najlepsi uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor nagrody książkowe, dyplomy i puchary za wysokie wyniki w nauce, najwyższe lokaty w konkursach przedmiotowych, a także za wybitne osiągnięcia sportowe. Fundatorem nagród była Rada Rodziców IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, by odebrać świadectwa i pożegnać się na okres wakacji.

DSC08293 2020 czerwca w Muzeum Nieodleglości odbyła się gala rozdania nagród laureatom XI edycji konkursu "Arsenał Warszawa". Mamy się czym pochwalić, bo reprezentacja naszej szkoły zajęła w nim I miejsce! Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi, panu Krzysztofowi Maksymowowi. Konkurs "Arsenał Warszawa" ma na celu zainteresowanie młodych ludzi stolicą i wszystkimi barwami jej przeszłosci i terazniejszosci. Przeczytajcie, jak udział w konkursie wspomina jeden z naszych laureatów:

"Przez ostatnie kilka miesięcy zajmowałem się przygotowaniami do XI edycji konkursu Arsenał Warszawa organizowanego przez stowarzyszenie KARAN, a objętego patronatem Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty - pani Aurelii Michałowskiej.

20170610 121350

12 czerwca Lena i Ignacy Olszewscy, Konrad Łuniewski i Kacper Szczerbiński wraz z prof. Krzysztofem Kotwickim wybrali się, by wręczyć osobiście czek opiewający na kwotę 1250 zł, będący nagrodą główną w projekcie Młodzież i Filantropia organizowanym przez Fundację dla Polski. Czek trafił do Stowarzyszenia Wolontariuszy Kundellos. Prowadzący schronisko dla zwierząt w podlegionowskim Józefowie nie kryli radości z tego, że ta spora kwota trafi do ich rąk. Zadeklarowali, że dzięki tej sumie uda im się zaszczepić przeciwkleszczowo wszystkich podopiecznych schroniska.