summer 814679 960 720

Uczennice i uczniowie IV LO,
za nami trudny i nietypowy rok. I Wy, uczniowie i my, nauczyciele musieliśmy zmierzyć się z sytuacją nieoczekiwaną i zaskakującą, jaką okazała epidemia COVID-19, która ogarnęła cały świat. Nikt nie przypuszczał, śpiesząc do szkoły 11 marca, że to będzie ostatni zwykły szkolny dzień w tym roku. Od tego dnia szkolna rzeczywistość przeniosła się do sieci. W bardzo krótkim czasie musieliśmy zorganizować nauczanie on-line i dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu wykonaliśmy to zadanie. Nauczanie zdalne wymagało od Was i od nas wiele pracy, poznawaliśmy różne komunikatory i możliwości, jakie daje Internet w nauczaniu poszczególnych przedmiotów. Ostanie 3,5 miesiąca to był dla wszystkich czas wytężonej pracy, a potwierdzają to Wasze świadectwa.
Teraz już tradycyjnie zaczynają się upragnione przez wszystkich wakacje. Jednak w tym czasie beztroski, radości zachowujcie ostrożność i przestrzegajcie zaleceń sanitarnych oraz innych zasad bezpieczeństwa tam wszędzie, gdzie wypoczywacie: w górach, nad morzem, nad jeziorem. Cieszcie się słońcem, przyjaciółmi, kontemplujcie przyrodę.
Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy w murach szkoły i w bezpośrednich kontaktach będziemy dzielić się wrażeniami z wakacji. A na lekcje będzie zapraszał tradycyjny dzwonek, a nie dźwięk kolejnego komunikatora.

Do zobaczenia we wrześniu na Saskiej!

Dyrekcja

Uczeń naszego Liceum Maciej Mikołajczyk zajął III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2019/2020. Zdobył indeks na Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz zagwarantował sobie możliwość uczestniczenia w zagranicznej ekspedycji geologicznej. Maciek przeprowadził badania terenowe, napisał ciekawą pracę, oraz przeszedł „jak burza” przez pisemne i ustne etapy finałowe.


Gratulacje dla Maćka!!!


Agnieszka Zalewska, nauczyciel geografii (opiekun konkursu)

Kandydatki, Kandydaci, Rodzice,

sytuacja, spowodowana pandemią, COVID 19 zmieniła całą otaczająca nas rzeczywistość, wpłynęła także znacząco na funkcjonowanie szkół - także i naszej - IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Dlatego Tradycyjny Dzień Kandydata, który w naszej szkole miał długą i bogatą tradycję, nie mógł się odbyć. Do spotkań z kandydatami przygotowywaliśmy się zawsze starannie, a cała społeczność liceum była zaangażowana. Rozpoczęte w tym roku przygotowania przerwała epidemia. Dlatego proponujemy Wam inną formułę, taką, która pozwoli wszystkim zainteresowanym, poznać nie tylko ofertę IV LO przygotowaną na rok 2020/2021, ale też uchwycić specyfikę Liceum Mickiewicza i poczuć jego atmosferę. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nauczycieli i uczniów prezentacje ukażą, jak w liceum, które już w roku 2022 będzie obchodzić jubileusz 125 lecie istnienia, łączymy w codziennej pracy tradycję z nowoczesnością, co jest fundamentem naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Serdecznie zapraszamy na wirtualny spacer po szkole

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza

Informujemy, że nie obowiązuje harmonogram rekrutacji podany w zarządzeniu nr 8 Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Nowe terminy składania dokumentów zostaną podane, gdy otrzymamy wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W dniu  4 czerwca nasza klasa, w ramach wyjścia edukacyjnego, uczestniczyła w wirtualnym spacerze po Teatrze Powszechnym. Lekcja trwała 45 minut, w trakcie których pani Natalia Grzędzińska wspomagając się prezentacją multimedialną opisała nam szczegółowo przeznaczenie każdego z pomieszczeń teatralnych. Jednocześnie mogliśmy zadawać pytania dotyczące prezentacji bądź też pisać je na czacie - takie drobne zabiegi pozwoliły nam poczuć się jak na prawdziwej wycieczce. Zaglądając za teatralne kulisy zobaczyliśmy, gdzie aktorzy spędzają czas przed spektaklem, gdzie składowane są ich stroje przygotowane dla poszczególnych postaci, a także zajrzeliśmy do szwalni, w której tworzone są te kreacje. Pani Grzędzińska pokazała nam również sale teatralne, a co najciekawsze – ich zakamarki, których, jako widzowie teatru, zwykle nie zauważamy. Dodatkowo poznaliśmy nowoczesne formy teatralne. Może nam się wydawać, że w teatrze przedstawienie zawsze wygląda tak samo, jednak powstają nowe formy spektakli, takie jak np. spektakl prowadzony przez widza. Może ktoś z naszej klasy w przyszłości zwiąże się zawodowo z teatrem – a na razie wirtualny spacer pozwolił nam spędzić razem czas i oderwać się na chwilę od rutyny zdalnych lekcji. Eliza Maciejowska, kl. 1W