W czerwcu uczniowie kl.2I wzięli udział w spotkaniach z funkcjonariuszem Policji oraz wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego doktorem Mateuszem Woińskim.

Pierwsze spotkanie odbyło się 2 czerwca. Dotyczyło ono odpowiedzialności karnej nieletnich. Drugie, przeprowadzone 11 czerwca w formule online miało formę wykładu pod tytułem „Tańczący z wściekłymi psami, czyli o prawie karnym w popkulturze”. Podczas obu wydarzeń uczniowie dowiedzieli się czym zgodnie z wykładnią prawa jest przestępstwo, jakie kary przewiduje kodeks karny dla młodzieży popełniającej czyn zabroniony, jakimi przesłankami kieruje się sąd rozpatrując sprawy nieletnich oraz możliwość popełnienia przestępstwa. Poza wiedzą teoretyczną przekazaną w trakcie wykładu, młodzież miała okazję przeanalizować kazusy zaczerpnięte z dzieł literatury i filmu m.in kultowego Jokera.
Spotkania stanowiły istoty element projektu „Ubi societas, ibi ius – Gdzie społeczeństwo, tam prawo.” realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.