Z okazji Dnia Nauczyciela, jak co roku, odbyła się w naszej szkole gala rozdania "Adasiów". Uczniowie wyróżnili swoich nauczycieli, przyznając im statuetki w nasępujących kategoriach:

"Złote usta - najdowcipniejszy nauczyciel - Krzysztof Kotwicki
"Serce na dłoni - najsympatyczniejszy nauczyciel” - Agnieszka Chechlińska
"Jedyneczka - postrach wszystkich uczniów" - Hieronim Traczewski
"Do łezki łezka - najromantyczniejszy nauczyciel" - Arkadiusz Kuźba
"Tygrysek - najbardziej zakręcony nauczyciel" - Małgorzata Telakowska
"Kamikadze - nauczyciel bez granic" - Zbigniew Jagliński
"Czar i szyk - najbardziej stylowy nauczyciel" - Mariola Półgrabia
"Bonnie i Clyde - nierozłączni nauczyciele" - Marta Szuta i Artur Rosik
Specjalnego "Adasia" poza wszelkimi kategoriami otrzymał nasz pan ochroniarz, Mieczysław Mostowski.
  zobacz zdjęcia

14 października, w Dzień Edukacji Narodowej miałam przyjemność wraz z Michałem Kowalskim poprowadzić galę rozdania "Adasiów". Gala jest tradycją szkoły od wielu lat. Organizuje ją co roku pani profesor Orzechowska, która spisała się na medal! Na tegorocznych Adasiach frekwencja była niemalże stuprocentowa. Było wiele pokazów uczniów i absolwentów naszej szkoły. Motywem przewodnim był "Amerykański sen", a więc sporo licealistów przebrało się za gwiazdy Hollywood, kowbojów oraz inne kojarzące się z Ameryką postacie. Kategorie były podobne do zeszłorocznych, za to wyniki - zaskakujące! Publiczność świetnie się bawiła, były ogromne brawa dla wszystkich zwycięzców. Nominowanych zostało aż 45-ciu profesorów! Wszystko dzięki doskonałej organizacji klas 1H, 1B oraz 2B, które znacznie przyczyniły się do przygotowania repertuaru, ale również wspaniałych dekoracji, dzięki którym ta uroczystość wypadła niesamowicie. Myślę, że cała szkoła liczy na więcej podobnych atrakcji, ponieważ ta wyszła świetnie!   (Adrianna Biarda, klasa I H)