W dniu 18 marca uczniowie Mickiewicza uczestniczyli w konferencji naukowej „Asking About Tomorrow” („Pytając  o przyszłość – globalne i lokalne problemy w życiu człowieka”) zorganizowanej przez uczniów  z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Łodzi,  która odbywała  się na Politechnice Łódzkiej. Wykłady były prowadzone przez ekspertów w dziedzinie informatyki, biologii oraz socjologii. Prezentacje poprzedzone zostały ”Questions & Answers”,  czyli panelami dyskusyjnymi, podczas których uczniowie mogli poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Językiem głównym konferencji był język angielski. Mamy nadzieję na kolejną edycję konferencji, ponieważ było to bez wątpienia bardzo cenne dla nas doświadczenie, tym bardziej ,że posługiwaliśmy się językiem angielskim i mieliśmy okazję zaprzyjaźnić się z uczniami szkół z Łodzi, Gdańska, Wielunia i Włocławka.

Uczestnik  Konferencji Piotr Tarnowski IIB