P1010414W sobotę 2 kwietnia zorganizowany został  w naszej szkole Dzień Kandydata, czyli dzień otwarty dla kandydatów do liceum. Gimnazjaliści, którzy licznie przybyli na spotkanie, mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną IV Liceum im. Adama Mickiewicza. Część oficjalną spotkania rozpoczęła Pani Dyrektor Marzenna Zaworska, która powitała przybyłych gimnazjalistów i ich rodziców, przedstawiła grono pedagogiczne szkoły, a także objaśniła kandydatom zasady rekrutacji oraz wyboru poszczególnych klas i rozszerzeń. Pani Wicedyrektor Kamila Załuska w krótkiej prezentacji przedstawiła bogatą historię naszej szkoły, jego wybitnych absolwentów oraz atmosferę panującą w IV LO. Po Dyrekcji głos zabrali uczniowie, którzy opowiedzieli gimnazjalistom o tym, co na co dzień dzieje się w liceum na Saskiej, starając się przekonać kandydatów do wybrania właśnie naszej placówki. Informowali m.in. o wydarzeniach, imprezach, konkursach i warsztatach organizowanych w szkole, o życiu kulturalnym, sportowym, działalności charytatywnej, licznych inicjatywach Samorządu Uczniowskiego, wymianach międzynarodowych, Dniach Języków Obcych i wielu innych. Część oficjalną zakończył występ wokalny laureatki tegorocznego konkursu M-Factor Weroniki Zdzieborskiej oraz krótki film promujący IV LO im. Adama Mickiewicza zrealizowany przez uczniów klasy I A. (Galeria zdjęć)

Następnie gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia szkoły – obejrzenia sal lekcyjnych, biblioteki i stołówki, a także spotkania i porozmawiania z nauczycielami oraz uczniami naszego liceum. Dla kandydatów przygotowano wiele ciekawych stoisk, prezentacji i pokazów. Między innymi w pracowni informatycznej mogli zobaczyć, jak działają skonstruowane przez Mickiewiczaków miniroboty, w pracowni geograficznej spróbować swoich sił w quizach i konkursach związanych z tą dziedziną wiedzy, w pracowni biologicznej mogli obejrzeć preparaty mikroskopowe i różne narządy ssaków, a w językowych – dowiedzieć się na czym polega polsko-francuski projekt eTwinning „Wybitni Polacy w Paryżu XIX w.” i przejrzeć podręczniki do nauki angielskiego. W hallu zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły, stoisko informacyjne wolontariatu, a także stanowisko, przy którym można było zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy. Nie zabrakło również smakołyków – w pracowni językowej częstowano babeczkami i cukierkami, a w pracowni matematycznej ciastem czekoladowym i murzynkiem. (Galeria zdjęć)

Na Dzień Kandydata przybyły również ubiegłoroczne maturzystki, obecnie studentki – podopieczne trenera Pawła Marciniaka i razem z tegoroczną drużyną piłki siatkowej dziewcząt rozegrały towarzyski mecz siatkowy. (Zdjęcie)

Na zakończenie spotkania dla kandydatów do naszego liceum klasy II B i II H pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Telakowskiej przygotowały miłą niespodziankę – zaprezentowały krótkie scenki z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. (Galeria zdjęć)

Dziękujemy za odwiedziny wszystkim Gościom. Mamy nadzieję, że miła atmosfera i opowieści uczniów o szkole zachęciły gimnazjalistów do zostania Mickiewiczakiem!