Ponieważ lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upały i prażące słońce, warto wiedzieć, jak się zabezpieczyć przed skutkami poparzeń słonecznych, które mogą prowadzić do rozwoju bardzo groźnego nowotworu skóry, jakim jest czerniak.

W ramach akcji „Zdrowy uczeń” z inicjatywy pani Marii Łuczyńskiej 7 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty z profilaktyki chorób nowotworowych skóry, w których uczestniczyły klasy I. Wykłady poparte multimedialnymi materiałami edukacyjnymi prowadził dr Piotr Kalbarczyk.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym są i jaki jest mechanizm powstawania nowotworów skóry, jak im zapobiegać i jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Poznali też statystykę zachorowalności i dowiedzieli się, w jaki sposób, poprzez profilaktykę i zdrowy tryb życia, minimalizować ryzyko zachorowania na tę groźną chorobę.