Przy IV LO znajduje się gabinet profilaktyczny - Centrum Medycyny Szkolnej. Pielęgniarka Maria Łuczyńska oraz Małgorzata Linkiewicz zapewniają opiekę medyczną w czasie pobytu ucznia w szkole.
W gabinecie odbywają sie badania przesiewowe do bilansu szesnastolatka i osiemnastolatka, tzn. pomiary ciśnienia, badania wzroku i pomiary antropometryczne. Jest to ważne, aby pielęgniarka miała wiedzę na temat zdrowia każdego ucznia.
Realizowany jest również program kardiologiczny. Podlegają mu uczniowie klas III. Jest to czterokrotny pomiar ciśnienia w ciagu 6 tygodni, z uwzględnieniem ciężaru i wzrostu ucznia. Już w tym okresie wiekowym może pojawić się problem nadciśnienia tętniczego, czego młodzież często nie jest świadoma.
Realizowany jest także program "Zdrowy uczeń" - są to krótkie pogadanki w grupach, w gabinecie lub na lekcjach wychowawczych, podczas których pielęgniarka przekazuje informacje na temat zdrowego odżywiania i higieny oraz ostrzega przed sięganiem po używki. Zajęcia te są poparte filmami edukacyjnymi, plakatami, ulotkami i innymi pomocami dydaktycznymi.
Każdy uczeń, który ma jakąś dolegliwość, w gabinecie otrzyma poradę, lek lub kierowany jest do lekarza rodzinnego.

 

Gabinet jest czynny w następujących godzinach:

poniedziałek, godz. 9:00 - 14:00

wtorek, godz. 8:00 - 15:35

środa, godz. 8:00 - 15:35

czwartek, godz. 8:00 - 15:35

piątek -  nieczynny