Beztytuu1

O tym, że opanowanie sztuki przemawiania jest istotne, wiedzieli już nasi starożytni przodkowie. Również współcześnie, jeśli chcemy osiągnąć sukces, mieć stabilną i satysfakcjonującą pracę, warto nauczyć się tej trudnej umiejętności. W naszym liceum doceniamy sztukę przemawiania i od kilku lat organizujemy konkurs „Mistrz Mowy Polskiej”, którego celem jest promowanie kultury słowa mówionego oraz kształcenie umiejętności krasomówczych i retorycznych uczniów.

W tym roku szkolnym pierwszy etap konkursu odbył się 15 grudnia i wzięło w nim udział 13 uczniów, którzy opowiadali jury i publiczności o swoich spotkaniach z literaturą, przekonywali, że warto posługiwać się poprawną polszczyzną, a także rozważali odwieczny problem, czy człowiek rzeczywiście jest kowalem własnego losu? Do finału 25 stycznia zakwalifikowało się ośmioro uczniów (ostatecznie przemawiało 6). Mieli oni za zadanie przygotować w domu mowę na jeden z trzech wybranych przez siebie tematów: Dlaczego warto czytać?, Moje spotkania z filmem – co mnie ciekawi, co irytuje? oraz Współczesny człowiek w świecie mediów. Wszyscy uczestnicy konkursu znakomicie wywiązali się ze swojego zadania – wystąpienia były dobrze przygotowane, zarówno pod względem zawartości merytorycznej, jak i sposobu prezentacji.

Ostatecznie w ścisłym finale znalazło się czworo uczniów, którzy mieli bez przygotowania wygłosić mowę na wylosowany temat - wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze. Po burzliwych obradach jury zdecydowało, że zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej otrzyma uczeń klasy II C, Paweł Wągrodzki i jak co roku będzie on miał okazję przemawiać jeszcze raz, tym razem przed absolwentami naszej szkoły odbierającymi świadectwa maturalne.

2018 srebrne liceum perspektywy

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

logo1

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com