bak00Nasze liceum jest jedną z najstarszych szkół w Warszawie i w tym roku obchodzi jubileusz 120-lecia założenia. Renomę IV LO im. Adama Mickiewicza utrwalają jej absolwenci – ci znani i mniej znani, którzy swoją pracą i osiągnięciami dają świadectwo wysokiego poziomu naszej szkoły. Z okazji roku jubileuszowego zapraszamy naszych wychowanków – osoby wybitne w swojej dziedzinie, reprezentujące różne profesje na spotkania z młodzieżą. 8 lutego na zaproszenie pana Tadeusza Bąka gościliśmy pana Mariusza Piłata, prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, absolwenta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Pan Mariusz jest wykładowcą na szkoleniach organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie i Okręgową Radę Adwokacką, obecnie wykonuje obowiązki Naczelnika Wydziału Sądowego Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. W latach 1988-1992 uczęszczał do naszej szkoły (był uczniem klasy o profilu matematyczno-fizycznym), a jego wychowawcą była pani Danuta Wolska. Podczas spotkania z uczniami klasy III A i III B pan Mariusz wspominał lata spędzone w Mickiewiczu, a przede wszystkim opowiedział o specyfice pracy prokuratora. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniami.