nocmuzeow1   nocmuzeow2   nocmuzeow5    nocmuzeow3

         nocmuzeow6   nocmuzeow7   nocmuzow8  nocmuzow4

Niech żałuje ten, kto nie był z nami w Centrum Interpretacji Zabytku ( Muzeum Warszawy) w czasie tegorocznej Nocy Muzeów!

Wszystkie przygotowane przez naszych wolontariuszy – klubowiczów UNESCO i Klubu Varsavianistycznego atrakcje spotkały się z zainteresowaniem zwiedzających. Można było samodzielnie wykonać „aktora” teatru cieni, maskę, rozwiązać krzyżówkę na podstawie informacji zebranych podczas zwiedzania Muzeum, sprawdzić znajomość miejsc  na świecie wpisanych na listę UNESCO, czy zaproponować własną kolorystykę staromiejskich kamieniczek.

Nasi wolontariusze musieli się też wykazać praktyczną znajomością języka angielskiego, ponieważ znakomita większość zwiedzających to obcokrajowcy. I udało się to naszej siódemce koncertowo!

W projekcie NOC MUZEÓW wzięli udział uczniowie klasy 2a – Weronika Pietraczuk, Mikołaj Chraniuk, Adrian Mianowski i Maciej Sadowski, oraz uczniowie klasy 2b – Anna Nasiłowska, Weronika Teper i Krzysztof Wachnik.

Opiekun – Hanna Pacek

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom z obu klas za zaangażowanie w projekt, poświęcony czas oraz godne reprezentowanie naszego Liceum.

H.P