W dniu 25 października klasa 2h i 2b wzięły udział w grze miejskiej, zorganizowanej przez p.prof. Hannę Pacek – opiekuna Klubu Varsavianistycznego.

Gra została zorganizowana z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości i nosiła tytuł: „Śladami Marszałka Piłsudskiego- Marszałek w Warszawie.”

„...W strugach wody, ale z czołem podniesionym”- tak rozpoczęli grę miejską uczniowie klasy 2b i 2h. Start był przy pl. Na Rozdrożu. Podzieleni na grupy, z zadaniami w dłoniach ( po 6 dla każdej grupy), rozpierzchli się w poszukiwaniu miejsc, do których mieli dotrzeć pieszo lub komunikacją miejską. Jedyną wskazówką, jaką uczniowie otrzymali, to nazwa ulicy lub opis miejsca . Reszta należała do nich, tj. udokumentowanie faktu odnalezienia punktu przez grupę poprzez wysłanie fotografii na maila lub smsem do p. Pacek oraz ustalenie dowolnym sposobem, jaki związek maja te ulice lub miejsca z Marszałkiem.

Gra trwała około czterech godzin i zakończyła się w miejscu startu, czyli przy pl. Na Rozdrożu.

Udało się dotrzeć do wszystkich miejsc i ustalic ich związek z Marszałkiem.

Wygląda na to, że taka forma zdobywania wiedzy – od czasu do czasu, żeby nie spowszedniała:)))-jest całkiem interesująca, co stwierdzili uczestnicy gry.

To jaka teraz będzie kolejna rocznica związana z Warszawą…?;)))