KOM!KS

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych dzielnicy Praga-Południe do udziału w konkursie na komiks.

     Początki komiksu w Polsce związane są z rozwojem prasy po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. W lwowskim czasopiśmie satyryczno-politycznym „Szczutek” ukazywał się wtedy komiks pt. „Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia”, której bohaterem był żołnierz walczący o niepodległość Polski.

       Chcielibyśmy, aby organizowany przez IV LO konkurs był próbą odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj, po 100 latach rozwoju tej formy plastyczno-literackiej, można ukazać przygody współczesnego Człowieka/Warszawiaka/Polaka, posługując się konwencją komiksową? Kategorie prac:

  1.  Od Adama Mickiewicza do Taco Hemingwaya – komiks, będący nawiązaniem do tekstu polskiego poety lub pisarza (do komiksu należy dołączyć informację, jaki utwór literacki był inspiracją autora). Praca powinna liczyć od 12 do 48 obrazków.
  2. Jestem z Warszawy – to widać , to słychać! – komiks, którego akcja rozgrywa się w Warszawie. Praca powinna liczyć od 12 do 48 obrazków.

Prace (wydrukowane) wraz z deklaracją, zgodą, z dopiskiem na kopercie - KOM!KS należy przesyłać do dnia 13.12 do sekretariatu IV LO im Adama Mickiewicza, ul Saska 59, Warszawa.   

Deklaracja udziału KOM!KS               Regulamin              Zgoda