konsolidarszk2   konsolidarszk1  konsolidarszk3

Nasze całoroczne starania i udział w dużym projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej zakończył się sukcesem:)

Realizowane przez klasę 2 B we współpracy z 2 H w pierwszym semestrze działania w ramach ścieżki historycznej oraz ścieżka społeczna w semestrze drugim znalazły uznanie w oczach trenerów CEO i zostaliśmy uhonorowani zaszczytnym tytułem Solidarnej Szkoły!

A nam w pamięci na zawsze pozostaną najbardziej spektakularne wydarzenia: spotkanie ze świadkiem historii, wystawa aut z PRL-u 
i wspaniale przygotowany pokaz mody lat 80 – tych
J

                                                          stanislaw1                                                                      

                             sukcessport1     sukcessport2

 W roku szkolnym 2017/2018 oprócz trwających w Rosji Mistrzostw Świata w piłce nożnej Liceum Mickiewicza  wygrało wszystko co wygrać było można. Na zdjęciu z Panią Dyrektor Marzenną Zaworską wygranna drużyna piłki nożnej z opiekunem- trenerem Pawłem Marciniakiem.

           szermierka1      szermierka2

Uczeń naszej szkoły-Stanislaw Kornaszewski z klasy 1e, 19 maja 2018 r. zajął I miejsce w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Serdecznie gratulujemy.

         mistrzostwapilka  mistrzostwapilka1  mistrzostwapilka2

Chłopcy z naszego liceum zdobyli w mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej III miejsce. Sukces tym większy, że w rozgrywkach startowało około 150 szkół. To największy sukces sportowy od 6 lat. Opiekunem drużyny był prof. Paweł Marciniak. Na zdjęciu widoczny najmłodszy kibic zawodów- Bruno. 

                                                   ksiki wakacje

Hurrra! Wakacje! Wędrówki, przygoda, nowe miejsca, nowi przyjaciele, wylegiwanie się na plaży, bujanie w hamaku... i całe dnie na czytanie! Nareszcie!
Specjalnie dla wielbicieli czytania BIBLIOTEKA przygotowała konkurs fotograficzny: "Wakacje z książką". Wystarczy tylko zrobić zdjęcie (10x15) wypożyczonej u nas na wakacje książce, a na najlepsze zdjęcia czekają atrakcyjne nagrody w formie książek.

Podpisane zdjęcia przynieś do biblioteki lub wyślij na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21 września 2018 roku.

Ważne!!!

Zgłoszenie zdjęcia na konkurs z wizerunkiem osoby, wiąże się ze zgodą na publikację wizerunku na stronie internetowej szkoły i wykorzystanie go w celach marketingowych biblioteki.

       dzienmniejsz1  dzienmniejsz2  dzienmniejsz3 dzienmniejsz4

               dzienmniejsz5 dzienmniejsz6 dzienmniejsz7  dzienmniejsz10 

W czwartek 7 czerwca klasy I B i I H wraz z prof. Kotwickim zorganizowały Dzień Mniejszości Narodowych i Etnicznych. W pawilonie C przygotowano stoiska poświęcone mniejszościom występującym w Polsce: mogliśmy podziwiać wspaniale przygotowane plakaty, materiały z Muzeum POLIN i quizy ukazujące przeszłość i teraźniejszość Żydów w Polsce, spróbować tradycyjnego jedzenia litewskiego i zapoznać się z ciekawostkami turystycznymi Litwy. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą znaczenia, historii i kultury łemkowskiej, potrawy, zwyczaje, stroje i książki związane z Romami, a także sporo informacji o mniejszości ukraińskiej. Zainteresowani mogli naleśników rosyjskich z twarożkiem i kwasu chlebowego, na stoisku prezentującym mniejszość niemiecką mogliśmy spróbować sałatki z kartofli i carrywurst. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić ale zostały one wysoko ocenione przez uczniów naszej szkoły.

ambasadaniem1 ambasadaniem2 ambasadaniem3 ambasadaniem4

 ambasadaniem5ambasadaniem6 ambasadaniem7 ambasadaniem8

                                  ambasadaniem10  ambasadaniem9

Dnia 30 maja 2018 roku całą klasą 1B wraz z Panią Profesor Elżbietą Kowalczyk pojechaliśmy na wycieczkę. Byliśmy na Dniu Otwartym w Ambasadzie Federalnej Republiki Niemiec w Warszawie.
Tego dnia nauczyliśmy się wielu nowych słów w języku niemieckim. Mieliśmy możliwość zagrać w ciekawe gry o bardzo różnej tematyce. Te gry, które cieszyły się największym zainteresowaniem, dotyczyły miedzy innymi : dzikich zwierząt, przypraw, zmysłów ludzkich oraz mapy politycznej świata. Wszystkie tego typu atrakcje były prowadzone wyłącznie w języku niemieckim, dzięki czemu mogliśmy wykorzystać naszą znajomość tego języka.
Dodatkową atrakcją było poznawanie tajników kuchni niemieckiej, poprzez przygotowanie tradycyjnej sałatki z kucharzami Ambasadora oraz lekcja etykiety obowiązującej podczas bankietów. 
Była to jedna z niewielu tak dobrze przeżytych wycieczek i na pewno nie zostanie przez nas zapomniana. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli ponowną okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu i będziemy mogli tak wartościowo spędzić czas. ( Marta Zawiślak )

                 projektzwiedzamy2    projektzwiedzamy1 projektzwiedzamy3

                 projektzwiedzamy4   projektzwiedzamy5   projektzwiedzamy6

Środa 6 czerwca to był dzień prezentacji przygotowanych przez klasy I A i I C w ramach projektu realizowanego na lekcjach wiedzy o społeczeństwie pt. „Zwiedzamy Polskę na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Mogliśmy obejrzeć i podziwiać zabytki i miejsca warte zwiedzenia we wszystkich zakątkach naszego kraju. Na stoiskach nie brakowało folderów promocyjnych z Polskiej Organizacji Turystycznej które reklamowały zamki, skarby Światowego Dziedzictwa UNESCO, parki narodowe i krajobrazowe, muzea i sanktuaria oraz miejsca kultu religijnego. Cała wystawa zachęcała i miejmy nadzieję będzie impulsem do poznania ciekawostek turystycznych Polski.

       pokazmody1  pokazmody2 pokazmody3  pokazmody5

      pokazmody6 pokazmody7 pokazmody8 pokazmody9

      pokazmody10  pokazmody11 pokazmody12 pokazmody13 pokazmody14

25 maja w czwartek odbył się w szkole pokaz mody lat osiemdziesiątych organizowany przez klasy 2 B i 2 H w ramach projektu „Solidarna Szkoła”. Prowadzące Karolina Nowak i Weronika Solecka wprowadziły nas w nastrój epoki i ówczesnych trendów przedstawiając film przygotowany przez Wiktorię Smolik z 2 H a następnie modelki i modele przedstawili ówczesne stylizacje i charakterystyczne stroje sprzed ponad trzydziestu lat. W tych latach dominowały neonowe kolory, cekiny, sztuczna biżuteria, burza loków po trwałej ondulacji, ubrania z weluru, jedwabne koszule, jeansowe katany, kurtki ramoneski, jeansowe marmurki,słynne były projekty Barbary Hoff. Wszystko to w czasach głębokiego kryzysu gdy sklepy zionęły pustką, brakowało jakichkolwiek towarów i trzeba było włożyć ogromny wysiłek w zdobycie w miarę modnego ubioru.

Mogliśmy podziwiać świetnie przygotowane uczennice i uczniów w elastycznych getrach zwanych lajkrami, stylizacje w  skórze w połączeniu z sukienką w egzotyczny lamparci strój. Kolejno oglądaliśmy modelkę stylizowaną na Jane Fondę królową fitness we fioletowym obcisłym body i legginsach, były kreszowe dresy i stylizacja która przedstawiała subkulturowe wzory angielskie. Zaprezentowano też ubiór charakterystyczny dla subkultury punkowej która wyróżniała się widowiskowymi irokezami, tapirowanymi włosami i skórzanymi kurtkami z ćwiekami. Największe brawa zdobył jednak model prezentujący styl partyjnego działacza z futrzaną czapką charakterystyczna dla ubiorów z tego okresuJ

2018 srebrne liceum perspektywy

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

logo1

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com