Ostatni Dzień Niemiecki miał miejsce w listopadzie 2011 r. Pierwszy raz odbył się pięć lat wcześniej. Uczniowie klas I L i II C wraz z Samorządem Szkolnym postanowili podzielić się z innymi tajnikami języka niemieckiego i skłonić do obcowania ze sztuką i kulturą zza zachodniej granicy.

Sprawdzaliśmy, jak Mickiewiczaki poradzą sobie z rozpoznawaniem utworów Mozarta. Dla idących z duchem czasu znalazły się również współczesne utwory niemieckich artystów. A jeśli mowa o znanych i lubianych, to warto wspomnieć również o sportowcach i zasłużonych w innych dziedzinach. Przy poszczególnych stoiskach można było poznać ciekawostki o niemieckich miastach, a w szczególności o Berlinie. „Homonimoniewiadomo” zaś pozwalało dostrzec różnice między różnymi znaczeniami na pozór jednakowych słów. Okazuje się, że niemiecki niemieckiemu nierówny i niektóre słowa w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oznaczają zupełnie co innego. „Gry słowne” pozwalały na znaczne poszerzenie zakresu słownictwa. Na najlepszych, którzy uporali się ze wszystkimi zadaniami, czekały słodkie nagrody.

Być może opisane tu wydarzenia sprawią, że zapałacie chęcią do zgłębiania tajników niemieckiego jak i samych Niemiec. A zdobytą wiedzą będzie się można popisać zarówno na lekcjach jak i na kolejnym Dniu Niemieckiego, który już za niecały rok.