W tym roku, podobnie jak w latach 2013 i 2014, Mickiewiczacy triumfowali w Konkursie Katyńskim uczniowie klasy I H: Jakub Sitkiewicz i Adrian Obrzud zajęli w nim pierwsze miejsce. Nagrodą jest wyjazd z XV Pielgrzymką Młodzieży do Katynia w kwietniu 2016 roku. Serdecznie gratulujemy zwycięskiemu zespołowi, a także ich opiekunowi – panu Tadeuszowi Bąkowi!

W konkursie wzięli również udział Jakub Piotrowski (I B) i Jakub Rogowiecki (I D) oraz Mariusz Kempiński (I B) i Michał Chimkowski (I D). Oni także zostali wyróżnieni – otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Dzielnicowy Konkurs Katyński „Polegli na nieludzkiej ziemi…” składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w XLVII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie i miał charakter gry przestrzennej sprawdzającej wiedzę z zakresu stosunków polsko-radzieckich w latach 1939-1956, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i zbrodni katyńskiej. Uczestnicy konkursu musieli się zmierzyć z różnego rodzaju zadaniami – mogli przy tym posługiwać się własnymi telefonami i tabletami z dostępem do Internetu.

Drugi etap polegał na nakręceniu trailera poświęconego losom tych, którym udało się przeżyć zbrodnię katyńską. Suma punktów zdobytych w I i II etapie decydowała o kolejności miejsc na podium.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

Alfik Matematyczny to ogólnopolski konkurs matematyczny znany od 18 lat. Jego celem  jest rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nauką przedmiotów ścisłych oraz promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży. W tym roku w Alfiku matematycznym brało udział 1370 uczniów z klas II szkół średnich z całej Polski.

Dwóch uczniów naszej szkoły odniosło w konkursie duże sukcesy.

Krzysztof Nowak z klasy II A zajął V miejsce w województwie mazowieckim (94. w Polsce) i Filip Maksymow, również z klasy II A, 12 miejsce w województwie (254 w kraju). Gratulujemy!

Arkadiusz Regeńczuk, uczeń klasy I H - zajął pierwsze miejsce w VIII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów Pamięci Pokolenia.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 grudnia 2015 r. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 27 października 2015 roku uczniowie naszego Liceum wzięli udział w konkursie „Cud nad Wisłą” organizowanym przez XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie. Konkurs odbywał się z okazji 95. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i był skierowany do uczniów szkół warszawskich i podwarszawskich – podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Uczniowie naszego Liceum wzięli udział w dwóch kategoriach tego konkursu: praca plastyczna oraz wykonanie pieśni i piosenek patriotycznych z okresu Bitwy Warszawskiej 1920. Otrzymaliśmy dwie nagrody:

Wyróżnienie otrzymała Kinga Kołodziejska za plakat tematyczny (opiekun profesor Tadeusz Bąk).

Chór szkolny pod kierunkiem profesor Hanny Pacek i Piotra Gisickiego otrzymał Nagrodę Specjalną za wykonanie dwóch pieśni: „Marsz, marsz Polonia” oraz „ Leguny w niebie”.

Gala rozdania nagród odbyła się w siedzibie XXIII Liceum w Warszawie.

chor 001

Nasza uczennica Julia Nowikowska zajęła I miejsce w Konkursie Wokalnym w ramach Festiwalu "Rozwiń talent!" 2015.

Serdecznie gratulujemy!

 

001