13 lutego postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Radia, wykorzystując nasz szkolny radiowęzeł. W tym dniu zamiast mniej lub bardziej skocznych „kawałków” popłynęły informacje o początkach radia, przypomniana została „Wojna Światów” Orsona Wellesa i zamieszanie, jakie wywołała w społeczeństwie amerykańskim, a także usłyszeliśmy felietony na temat istotnych dla naszego kraju dwóch rozgłośni radiowych – powstańczym radiu „Błyskawica” i Rozgłośni Polskiej Radia WOLNA EUROPA. Ostatni felieton jest dla nas szczególnie ważny, bo związany jest z Osobą Jana Nowaka- Jeziorańskiego, Absolwenta naszej szkoły, który za jedną z ośmiu misji Kuriera z Warszawy (misja VI) uznał przyjęcie radiostacji, daru społeczeństwa amerykańskiego w dniu 3 maja 1952 roku „w głębokim przekonaniu, że stanowić ona będzie mocną więź łączności między wolnym światem a uwięzioną Polską”.

Szkolne obchody Światowego Dnia Radia przygotowali uczniowie klas drugich : Ola Mąkosa, Marysia Mierzyńska, Marta Gomoła i Karol Popow. O stronę techniczną zadbali Marcin Zych i Łukasz Markowski z klasy trzeciej.
Święto Radia obchodzone jest od 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii, proklamowane przez UNESCO na 36 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 3 listopada 2011 roku. Dzień ten upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku. Pierwsze obchody odbyły się 13 lutego 2012 roku. UNESCO chce zwrócić uwagę na znaczenie radia jako środka komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie, jak i w krajach rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństw.