Drodzy Uczniowie! Życzę Wam, byście podczas wakacji unikali brawury, gdyż udane wakacje to bezpieczne wakacje. I chociaż poeta powątpiewa mówiąc, "aby rozum był przy młodości" to wierzę, że Mickiewiczacy pogodzą młodzieńczą beztroskę z odrobiną rozsądku i odwagi. Bądźcie więc rozważni i romantyczni. Korzystajcie z chwil radości, cieszcie sie chwilami swobody, niekiedy spędzanymi z koleżankami i kolegami, ale spędźcie też czas z Waszymi bliskimi: rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, bo w dzisiejszym świecie tak mało przebywamy w kręgu rodzinnym, zapominając, że jest to dar bezcenny. Gromadźcie nowe doświadczenia, bawcie się - z umiarem. Ale znajdźcie też czas na chwile zadumy i refleksji. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor IV LO im. Adama Mickiewicza

Uczennica klasy II H, Julia Nowikowska, wygrała konkurs "Zaśpiewaj na Francuskiej", którego finał odbył się w niedzielę, 14 lipca. Serdecznie gratulujemy Julce!!!

Z radością informujemy, że nasze Liceum uzyskało tytuł Bezpiecznej Szkoły! Jesteśmy zrzeszeni w ogólnopolskim klubie "Bezpieczne Szkoły".

Zakończył się projekt PAH „Szkoła Humanitarna”. W dniach 12-14 czerwca 2013 r. uczennice klasy II E: Iga Drężek, Ola Kurowska i Zuzia Piotrowska, wzięły udział w konferencji „ 8 celów- jeden świat. Milenijne Cele Rozwoju, a problem ubóstwa na świecie”, która kończyła roczny projekt. Zwieńczeniem naszych całorocznych działań w Klubie Szkoły Humanitarnej było otrzymanie na tejże konferencji certyfikatu Szkoły Humanitarnej.

W dniach 8-15 czerwca gościliśmy grupę uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech. Był to drugi etap tegorocznej wymiany polsko-niemieckiej. Młodzież niemiecka odwiedziła naszą szkołę, gdzie wzięla udział w konkursach i quizach. Wraz z polskimi kolegami zwiedziła też Warszawę i Kraków.   zobacz zdjęcia