Z ogromną radością informujemy, że Katarzyna Lenkowska, uczennica klasy II E i członkini aktywnie działającego pod kierunkiem p. pedagog Hanny Trzaskowskiej szkolnego wolontariatu, została laureatką XXI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Razem z Kasią uczestniczyliśmy w uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 19 maja w Sali Kongresowej. Sedrecznie gratulujemy naszej Wspaniałej Koleżance!!!  zobacz zdjęcia

Kasia kocha ludzi. Z ogromnym zaangażowaniem niesie pomoc drugiemu człowiekowi - opiekuje się między innymi autystycznymi dziećmi. Jej wsparcie polega na wykonywaniu prac porządkowych w domu i opiece nad małymi dziećmi - organizowaniu spacerów, wspólnych wyjść i zabaw. Opiekuje się również dziećmi z zespołem Downa. Realizuje się także w pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Przez dłuższy czas opiekowała się samotną panią, która cierpiała na lęk przestrzeni. W tym czasie Kasia była jej "oknem na świat". Ciężka choroba i śmierć podopiecznej nauczyły Kasię, jak godnie można znosić cierpienie i nieuchronną śmierć. Znalazła też czas dla osoby niewidomej, która utraciła wzrok w wypadku komunikacyjnym. Przyjemność i radość sprawia Kasi widok uśmiechniętych dzieci i zadowolenie seniorów.