20151222 082535d Ostatni dzień przed przerwą świąteczną to imieniny patrona naszego liceum – Adama Mickiewicza i jednocześnie Święto szkoły. Ten szczególny dzień obchodzimy zwykle bardzo uroczyście i aktywnie. Nie inaczej było tego roku! – rywalizowaliśmy w konkursie na najpiękniejszą Wigilię, pokazywaliśmy swoje talenty w M-Faktor i z zaciekawieniem oglądaliśmy ”jasełka na wesoło” przygotowane przez klasę II C. Ale po kolei. Celebrowanie Święta szkoły rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza w szkolnym ogrodzie. (Zdjęcia)

Potem nadszedł czas wigilii klasowych – każda klasa pod przewodnictwem wychowawcy miała za zadanie udekorować salę, pięknie nakryć stoły i oczywiście przygotować wigilijne potrawy. Już od 9 rano jury złożone z profesor Krystyny Dybowskiej-Głąb, profesora Arkadiusza Kuźby i trzech uczennic naszego liceum oceniało wkład i efekty pracy włożonej przez każdą klasę w przygotowanie Wigilii. Oceniano wystrój sali i dekoracje stołu wigilijnego, a także smak, tradycyjność i IMG 20151222 091738jakość potraw. Komisja zwracała również uwagę na atmosferę i nastrój panujące w danej klasie. Trzeba przyznać, że jury nie miało łatwego zadania – tegoroczne klasowe wigilie prezentowały się wspaniale – wystrój sal cieszył oko, a smak potraw – podniebienie. Po burzliwych obradach komisja zdecydowała przyznać pierwsze miejsce klasie III C. Drugie miejsce przypadło klasie II E. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! (Zdjęcia)

Kolejną atrakcją tego dnia był konkurs talentów M-Faktor – ta impreza wzorowana na telewizyjnym X-Faktor na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń szkolnych. Koordynatorem jej była pani profesor Marta Gordon. W tym roku podziwialiśmy talenty wokalne, taneczne i twórcze jedenastu uczniów. Jury oceniało jakość wykonania, umiejętność znalezienia się na scenie, pomysł i urok osobisty. Najwyżej oceniono występ wokalny Weroniki Zdzieborskiej (I miejsce). Drugie miejsce zajęła Patrycja Rusiniak (taniec), a trzecie Adrian Obrzud (taniec). Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za to, że będą nadal pracować nad doskonaleniem swoich talentów! (Zdjęcia)

Na zakończenie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez klasę II C pod kierunkiem profesora Piotra Gisickiego.Scenariusz przedstawienia był kompilacją kilku różnych tekstów i opowiadał "na wesoło" historię narodzenia Jezusa. Parę ról dopisała i dodała pani profesor Hanna Pacek. Próby do jasełek trwały już od początku grudnia, ponieważ scenariusz liczył aż 36 stron. Przedstawienie było zagrane z prawdziwą swadą i wigorem, dzięki czemu zarówno publiczność, jak i sami aktorzy bawili się przednio. (Zdjęcia)

IMG 20151222 115445