szermierka1      szermierka2

Uczeń naszej szkoły-Stanislaw Kornaszewski z klasy 1e, 19 maja 2018 r. zajął I miejsce w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Serdecznie gratulujemy.

         mistrzostwapilka  mistrzostwapilka1  mistrzostwapilka2

Chłopcy z naszego liceum zdobyli w mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej III miejsce. Sukces tym większy, że w rozgrywkach startowało około 150 szkół. To największy sukces sportowy od 6 lat. Opiekunem drużyny był prof. Paweł Marciniak. Na zdjęciu widoczny najmłodszy kibic zawodów- Bruno. 

                                                   ksiki wakacje

Hurrra! Wakacje! Wędrówki, przygoda, nowe miejsca, nowi przyjaciele, wylegiwanie się na plaży, bujanie w hamaku... i całe dnie na czytanie! Nareszcie!
Specjalnie dla wielbicieli czytania BIBLIOTEKA przygotowała konkurs fotograficzny: "Wakacje z książką". Wystarczy tylko zrobić zdjęcie (10x15) wypożyczonej u nas na wakacje książce, a na najlepsze zdjęcia czekają atrakcyjne nagrody w formie książek.

Podpisane zdjęcia przynieś do biblioteki lub wyślij na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21 września 2018 roku.

Ważne!!!

Zgłoszenie zdjęcia na konkurs z wizerunkiem osoby, wiąże się ze zgodą na publikację wizerunku na stronie internetowej szkoły i wykorzystanie go w celach marketingowych biblioteki.

       dzienmniejsz1  dzienmniejsz2  dzienmniejsz3 dzienmniejsz4

               dzienmniejsz5 dzienmniejsz6 dzienmniejsz7  dzienmniejsz10 

W czwartek 7 czerwca klasy I B i I H wraz z prof. Kotwickim zorganizowały Dzień Mniejszości Narodowych i Etnicznych. W pawilonie C przygotowano stoiska poświęcone mniejszościom występującym w Polsce: mogliśmy podziwiać wspaniale przygotowane plakaty, materiały z Muzeum POLIN i quizy ukazujące przeszłość i teraźniejszość Żydów w Polsce, spróbować tradycyjnego jedzenia litewskiego i zapoznać się z ciekawostkami turystycznymi Litwy. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą znaczenia, historii i kultury łemkowskiej, potrawy, zwyczaje, stroje i książki związane z Romami, a także sporo informacji o mniejszości ukraińskiej. Zainteresowani mogli naleśników rosyjskich z twarożkiem i kwasu chlebowego, na stoisku prezentującym mniejszość niemiecką mogliśmy spróbować sałatki z kartofli i carrywurst. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić ale zostały one wysoko ocenione przez uczniów naszej szkoły.

ambasadaniem1 ambasadaniem2 ambasadaniem3 ambasadaniem4

 ambasadaniem5ambasadaniem6 ambasadaniem7 ambasadaniem8

                                  ambasadaniem10  ambasadaniem9

Dnia 30 maja 2018 roku całą klasą 1B wraz z Panią Profesor Elżbietą Kowalczyk pojechaliśmy na wycieczkę. Byliśmy na Dniu Otwartym w Ambasadzie Federalnej Republiki Niemiec w Warszawie.
Tego dnia nauczyliśmy się wielu nowych słów w języku niemieckim. Mieliśmy możliwość zagrać w ciekawe gry o bardzo różnej tematyce. Te gry, które cieszyły się największym zainteresowaniem, dotyczyły miedzy innymi : dzikich zwierząt, przypraw, zmysłów ludzkich oraz mapy politycznej świata. Wszystkie tego typu atrakcje były prowadzone wyłącznie w języku niemieckim, dzięki czemu mogliśmy wykorzystać naszą znajomość tego języka.
Dodatkową atrakcją było poznawanie tajników kuchni niemieckiej, poprzez przygotowanie tradycyjnej sałatki z kucharzami Ambasadora oraz lekcja etykiety obowiązującej podczas bankietów. 
Była to jedna z niewielu tak dobrze przeżytych wycieczek i na pewno nie zostanie przez nas zapomniana. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli ponowną okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu i będziemy mogli tak wartościowo spędzić czas. ( Marta Zawiślak )