W środę 28 kwietnia uczniowie klas 2T i 2W wzięli udział w szkoleniu online dotyczącym tego, jak napisać list aplikacyjny, ang. ‘personal statement’, na zagraniczne uczelnie. Spotkanie prowadzone przez przedstawicielki firmy Elab Education Laboratory miało na początku formę wykładu, a następnie mini-warsztatu – uczestnicy otrzymali zadania do wykonania, po czym wszyscy zostali zaproszeni do zadawania pytań o interesujących ich kierunkach studiów za granicą czy konkretnych ośrodkach akademickich. Dzięki szkoleniu dowiedzieliśmy się, jak napisać idealny ‘personal statement’ oraz co będzie nam potrzebne, jeśli zechcemy aplikować na zagraniczne uczelnie. Warto przy tym pamiętać, że np. we Francji wymagany jest wykaz ocen ze szkoły średniej.

Martyna Zaborna, kl. 2T